![]() Σας προσκαλούμε στο 2ο Thermi’s Youth Forum! Είμαστε ενθουσιασμένοι που σας προσκαλούμε στο 2ο Thermi’s Youth Forum, που θα λάβει χώρα στις 8 και 9 Δεκεμβρίου υπό την αιγίδα του Δήμου Θέρμης. Φέτος, εστιάζουμε στην 'Ενεργή Πολιτειότητα', εξετάζοντας πώς οι νέοι μπορούν να γίνουν ενεργοί πολίτες και να συμβάλλουν στην κοινωνία. Νέοι από την περιοχή, εκπρόσωποι Δημοτικών Συμβουλίων Νέων και μαθητικών συμβουλίων θα συναντηθούν για να ανταλλάξουν απόψεις, να δικτυωθούν και να μοιραστούν καλές πρακτικές. Πρόγραμμα: Πρώτη Ημέρα - ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ (08/12): - Σεμινάριο Νοηματικής - Ανοιχτή Συζήτηση για τη Συμπερίληψη - Βεβαίωση παρακολούθησης για το σεμινάριο Δεύτερη Ημέρα- ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΙΩΝ ΝΕΩΝ (09/12): - Διασύνδεση και Αλληλεπίδραση Συμβουλίων Νέων - Workshop Δεξιοτήτων Την πρώτη μέρα το πρωί θα πραγματοποιηθεί, επίσης, ένα workshop για τους εκπροσώπους όλων των σχολείων του Δήμου μας με θέμα τον ρόλο των μαθητικών συμβουλίων. Το σεμινάριο θα το πραγματοποιήσει η Σοφία Κυπριανίδου με την Νάγια Τσελεπή. Πληροφορίες: Επικοινωνήστε με το Συμβούλιο Νέων Δήμου Θέρμης στο 6909027484 ή μέσω email στο [email protected]. Comments are closed.
|